Advokatai Panevėžyje | 48 advokatai mieste - Teisės Vartai

Advokatai Panevėžyje

Remiantis 2016 m. duomenimis, į Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašą buvo įrašyti apie 2130 advokatai, iš jų apie 48 teisines paslaugas teikė Panevėžyje, o tai – 3 proc. visos Lietuvos advokatų. Lyginant su kitais didžiaisiais Lietuvos miestais, advokatai Panevėžyje ir jų skaičius yra vienas mažiausių. Tokius skaičius lemia tai, jog kituose Lietuvos didžiuosiuose mietuose yra fiksuojamas didesnis gyventojų ir verslo subjektų skaičius. Šiuo atveju rinka pati kontroliuoja teisinių paslaugų ir advokatų poreikį Panevėžyje. Iš kitos pusės pakankamas advokatų skaičius leistų tikėtis didesnio jų paslaugų prieinamumo bei konkurencingų įkainių.

 

advokatai ir teisininkai panevėžyje

Išvertus iš lotynų kalbos, žodis ,,advokatas” reiškia pašauktasis (lot. advocatus – „pašauktasis“, nuo ad– („prie, link“) + vocō („šaukiu, pakviečiu“). Šios profesijos atstovai teikia profesionalias teisines paslaugas.

Advokatai gali veikti už klientus – jiems atstovauti teisme ar kitose institucijose, taip pat ginti klientų interesus. Iš esmės sritys, kuriose advokatai gali atstovauti savo klientams nėra ribojamos atstovavimas ir gynimas galimas visur.

Advokatai gali atstovauti įvairius asmenis: tiek fizinius, tiek juridinius asmenis. Dažniausiai advokatams savo veikloje tenka susidurti su įvairių ginčų sprendimu, dalyvauti derybose arba kituose oficialiuose procesuose. Advokatų teikiamos konsultacijos ir patarimai, kaip spręsti vieną ar kitą teisinę problemą, yra grindžiami teisės aktais.

Advokatų veikla bei jų profesinė etika yra sureglamentuota įstatymų lygių, todėl jiems yra keliami aukšti profesiniai reikalavimai.

Paprastai advokatai savo veiklos formai vykdyti pasirenka advokatų profesinę bendriją arba advokato (-ų) kontorą. Advokatų kontoros (bendrijos) teisines paslaugas teikia tiek įmonėms, tiek fiziniams asmenims. Kiekvienu konkrečiu atvejų reikėtų išsiaiškinti, kokių paslaugų Jums reikia, kurioje teisės srityje advokatas praktikuojasi ir kiek esate pasirengę mokėti advokatui už jo darbą.

Ieškant advokato Panevėžyje visada reikia įvertinti:

  • Jums reikia teisinių paslaugų, kurios reikalauja itin aukšto profesionalumo lygio, specifinių teisės žinių konkrečioje srityje (pavyzdžiui, esate nestandartinio ir sudėtingo ginčo šalis ar pan.);
  • Jums tiesiog reikia teisinių paslaugų, kurios yra teikiamos kasdieną (reikia gauti teismo leidimą turto pardavimui, skyrybos bendru sutuoktinų sutarimu, įmonės steigimas ir pan.).

Nuo minėtų aspektų priklauso teisinių paslaugų įkainiai. Jeigu paslaugos yra standartinės ir kasdienės, natūralu, kad jas suteikti galės platesnis advokatų ratas ir už mažesnę kainą.

Teisesvartai.lt platformoje galite pateikti savo problemos aprašymą Panevėžio advokatams ir gauti jų pasiūlymus su paslaugų įkainiais, iš kurių galėsite išsirinkti Jums tinkamiausią!

Pateikti užklausą

Arba galite rasti advokatų kontorą (bendriją) pagal jūsų pasirinktus kriterijus (miestas, teisės sritis, kalba, atstumas ir pan.)!

Naujienlaiškiai
Informacija