Darbo laikas apibrėžiamas kaip bet koks laikas, kuriuo darbuotojas atlieka pareigas pagal darbo sutartį. Darbdavio pareiga – tvarkyti darbuotojų darbo laiko apskaitą, išskyrus darbuotojų, dirbančių nekintančios darbo dienos (pamainos) trukmės ir nekintančio darbo dienų per savaitę skaičiaus darbo laiko režimu. Darbo laiko apskaita tvarkoma darbdavio patvirtintos formos darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose, kurie gali būti pildomi ir saugomi elektroniniu būdu. Darbdavys privalo įtraukti į darbo laiko apskaitą darbuotojo faktiškai dirbtus: viršvalandžius, darbo laiką švenčių dieną, darbo laiką poilsio dieną, jeigu jis nenustatytas pagal grafiką, darbo laiką naktį, darbo laiką pagal susitarimą dėl papildomo darbo.
Pažymėtina, jog nuslėpus darbuotojo dirbtus viršvalandžius, tokia veikla traktuojama kaip nedeklaruotas darbas, už kurią numatyta administracinė atsakomybė darbdaviui, t. y. bauda nuo 200 iki 600 eurų (Užimtumo įstatymo 58 straipsnis).
(4 voteses, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 1505
Darbo pažymėjimų registravimo žurnalas
(2 voteses, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 74
Darbo kodekso (toliau – DK) 120 straipsnyje nustatyta darbdavio pareiga tvarkyti darbuotojų darbo laiko apskaitą. Ši taisyklė netaikoma, kai darbuotojas dirba nekintančios darbo dienos (pamainos) trukmės ir nekintančio darbo dienų per savaitę skaičiaus darbo laiko režimu.
Darbo laiko apskaitos žurnalas yra labai svarbus dokumentas, kuriame fiksuojami darbuotojo faktiškai dirbti viršvalandžiai, darbo laikas švenčių dieną, darbo laikas poilsio dieną, jeigu jis nenustatytas pagal grafiką, darbo laikas naktį, darbo laikas pagal susitarimą dėl papildomo darbo.
Pažymėtina, jog darbo ginčui persikėlus į teismą, darbo laiko apskaitos žiniaraštis gali turėti lemiamos įtakos vertinant šalių pareitus įrodymus, kadangi būtent jis atspindi ne tik darbuotojo dirbtas valandas bet ir pravaikštos ir kitokios neatvykimo į darbą be svarbios priežasties faktus.
(2 voteses, average: 4,50 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 1351
Darbo sutarčių registravimo žurnalas
(2 voteses, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 317
Kasmetinės atostogos – kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, skirtas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį. Dirbant pirmuosius metus, atostogos paprastai suteikiamos po 6 mėnesių nepertraukiamojo darbo toje įmonėje, o už antruosius – bet kuriuo darbo metų laiku pagal kasmetinių atostogų suteikimo eilę.
Darbuotojams gali būti suteikiamos minimalios, pailgintos bei papildomos atostogos.
Už kiekvienus darbo metus kasmetinės atostogos pagal darbo kodeksą suteikiamos tais pačiais darbo metais.
Įskaityti ar ne darbuotojo poilsio dienas, kuriomis prasideda ar baigiasi atostogos, į atostogų laikotarpį susitaria darbdavys ir darbuotojas.
Įsakymas dėl kasmetinių atostogų, t.y. jo forma, gali būti atsisiunčiame šiame puslapyje.
(2 voteses, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 1839