Triplikas – atsakovo atsiliepimai į dubliką (ieškovo atsiliepimas į atsakovo pareikštą atsiliepimą).
(2 voteses, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 74
Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso (toliau – Civilinio proceso kodeksas) 110 straipsnyje įtvirtinama dalyvaujančių byloje asmenų procesinių dokumentų sąvoką, nurodant, kad be kita ko, į šią sąvoką patenka ir dublikas, kuris reiškia ieškovo atsiliepimą į atsakovo pareikštą atsiliepimą. Dublikui, kaip ir kitiems procesiniams dokumentams, keliami reikalavimai numatyti Civilinio proceso 111 straipsnio 2 dalies 1-7 punktuose. Dublike, kurį teismui pateikia atstovas, turi būti nurodyti Civilinio proceso kodekso 111 straipsnio 2 dalies 2 ir 3 punktuose numatyti duomenys apie atstovą ir prie jo turi būti pridėtas dokumentas, įrodantis atstovo teises ir pareigas, jeigu tokio dokumento byloje dar nėra arba jeigu byloje esančio įgaliojimo terminas yra pasibaigęs (Civilinio proceso kodekso 111 straipsnio 5 dalis).
Pagal Civilinio proceso kodekso 227 straipsnio 1 dalį, teismas, šioje normoje numatytais atvejais privalo paskirti pasirengimo nagrinėti bylą teisme paruošiamaisiais dokumentais būdą – tokiais atvejais šalių gali būti pateikiami ne daugiau kaip du paruošiamieji dokumentai (neįskaitant ieškinio ir atsiliepimo į pareikštą ieškinį). Ieškovas privalo pateikti dubliką (ieškovo atsiliepimą į atsakovo pareikštą atsiliepimą), o atsakovas – tripliką (atsakovo atsiliepimą į dubliką) (Civilinio proceso kodekso 227 straipsnio 2 dalis). Paruošiamiesiems dokumentams pateikti gali būti nustatytas ne ilgesnis kaip keturiolikos dienų terminas nuo teismo pranešimo įteikimo dienos. Kai šalis be svarbių priežasčių per teismo nustatytą terminą nepateikia paruošiamojo dokumento (dubliko, tripliko), teismas kitos šalies prašymu turi teisę priimti sprendimą už akių (Civilinio proceso kodekso 227 straipsnio 3 dalis).
(3 voteses, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 93
Atsakovas turi teisę iki nutarties skirti bylą nagrinėti teisme priėmimo pareikšti ieškovui priešieškinį, kad jis būtų išnagrinėtas kartu su pradiniu ieškiniu.
Teismas priima priešieškinį, jeigu:1) priešpriešiniu reikalavimu siekiama įskaityti pradinio ieškinio reikalavimą; 2) patenkinus priešieškinį, bus visiškai ar iš dalies nebegalima patenkinti pradinio ieškinio; 3) tarp priešieškinio ir pradinio ieškinio yra tarpusavio ryšys, ir juos kartu nagrinėjant bus galima greičiau ir teisingai išnagrinėti ginčus. 3. Priešieškinis pareiškiamas pagal taisykles, šio Kodekso nustatytas ieškiniui pareikšti. Teismo nutartis atsisakyti priimti priešieškinį atskiruoju skundu neskundžiama.
(1 voteses, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 30
Atsiliepimas į apeliacinį skundą – tai procesinis dokumentas, kurio tikslas – pateikti nuomonę dėl pareikšto apeliacinio skundo. Pirmosios instancijos teismas, priėmęs apeliacinį skundą, per tris darbo dienas nuo apeliacinio skundo priėmimo išsiunčia dalyvaujantiems byloje asmenims (bylos šalims, tretiesiems asmenims ir kt.) apeliacinio skundo ir jo priedų kopijas. Šalis per dvidešimt dienų nuo apeliacinio skundo kopijų išsiuntimo iš pirmosios instancijos teismo dienos privalo, o kiti dalyvaujantys byloje asmenys turi teisę raštu pateikti atsiliepimus į apeliacinį skundą ir juose išdėstyti savo nuomonę dėl paduoto apeliacinio skundo argumentų pagrįstumo. Pagal bendrą taisyklę, civilinių bylų procesas apeliaciniame teisme vyksta rašytinio proceso tvarka, tačiau šalis, teikdama atsiliepimą į apeliacinį skundą, gali pateikti pateikti prašymą bylą nagrinėti žodinio proceso tvarka, jeigu ji to pageidauja. Atsiliepimai į apeliacinį skundą paduodami per pirmosios instancijos teismą.
(1 voteses, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 165
Atsiliepime į pareikštą ieškinį nurodoma: 1) sutinkama ar ne su pareikštu ieškiniu; 2) nesutikimo motyvai; 3) įrodymai, kuriais yra grindžiami nesutikimo motyvai; 4) atsakovo nuomonė dėl sprendimo už akių priėmimo, jeigu ieškovas nepateiks paruošiamųjų procesinių dokumentų; 5) informacija, ar byla bus vedama per advokatą. Jeigu byla bus vedama per advokatą, taip pat nurodomas advokato vardas, pavardė, darbo vietos adresas; 6) atsakovo nuomonė dėl taikos sutarties sudarymo galimybių, kai atsakovas pageidauja ją pateikti.
Aktualus straipsnis – CIVILINIS IEŠKINYS
(4 voteses, average: 4,75 out of 5)
Loading...
Atsiuntimų: 1971