Estijos pirmininkavimo darbotvarkėje – dėmesys duomenų apsaugai - Teisės Vartai

Estijos pirmininkavimo darbotvarkėje – dėmesys duomenų apsaugai

web_tmTeisingumo ministrė Milda Vainiutė liepos 6-7 d. dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos (ES) valstybių narių teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikime Taline. Tai pirmasis toks susitikimas Estijai perėmus pirmininkavimą ES Tarybai.

„Sveikinu ir linkiu sėkmės Estijai, perėmusiai ES Tarybos vairą – tikiu kad mūsų bendradarbiavimas per šį pusmetį bus itin vaisingas. Džiaugiuosi, kad didelis dėmesys bus skiriamas duomenų apsaugos aktualijoms. Šie klausimai yra svarbūs visoms valstybėms narėms, todėl reikia sutarti dėl bendrų taisyklių“, – sako teisingumo ministrė M. Vainiutė.

Šių metų pradžioje Europos Komisija pateikė siūlymus, kuriais siekiama užtikrinti geresnę privatumo apsaugą elektroninių ryšių srityje. Pasiūlytas ePrivatumo reglamentas, kuris šiuo metu svarstomas Tarybos TELECOM darbo grupėje, padės užtikrinti elektroninės komunikacijos konfidencialumą ir sudarys geresnes sąlygas įmonėms kurti inovacijas. Anot ministrės, Lietuva palaiko požiūrį, kad būtina nustatyti bendrą duomenų saugojimo tvarką.

Susitikime taip pat planuojama tęsti diskusiją ir dėl reglamento, nustatančio, kaip taikyti abipusio pripažinimo principą sprendimams dėl turto įšaldymo ir konfiskavimo. Šis reglamentas užtikrintų veiksmingą valstybių narių bendradarbiavimą kovoje su terorizmo finansavimu ir kitais sunkiais nusikaltimais.

Nuoroda: Teisingumo ministerija

 

Naujienlaiškiai
Informacija