Baigėsi Teisingumo ministerijos organizuotas nemokamų teisinių konsultacijų projektas „Aš žinau savo teises“. Projekto metu teisininkai aplankė 15 Lietuvos miestų, kuriuose galimybe gauti teisinę pagalbą miestiečiams patogiose vietose pasinaudojo daugiau nei 1300 žmonių. Paveldėjimo teisė, darbo teisė, šeimos teisė, antstolių veiksmai, turto dovanojimas ir dovanoto turto pardavimas – šios temos nemokamų teisinių konsultacijų metu labiausiai domino lietuvius.
„Organizuodami šį projektą, siekėme suteikti Lietuvos žmonėms galimybę paprastai ir nemokamai gauti teisinių patarimų. Juk dažnai pasitaiko, kad susiklosčius nemaloniai situacijai žmonės paprasčiausiai nežino kur kreiptis ar kokios jų teises. Žinodami savo teises ir jas pasitelkdami, piliečiai kasdienybėje jausis tvirčiau“, – teigia teisingumo ministras Juozas Bernatonis.
Įgyvendinant projektą, nuo rugsėjo 4 d. iki spalio 11 d. teisininkai važinėjo po šalies miestus ir atsakinėjo į piliečiams rūpimus klausimus, pasakodami visiems susidomėjusiems apie jų teises bei Lietuvos teisės sistemos pagrindus. Į teisinių konsultacijų palapinę noriai užsukdavo ne tik pagalbos ieškantys piliečiai, bet ir visi praeiviai – joje buvo galima pavartyti svarbiausius teisinius leidinius, gauti naudingos informacijos.
Projekto palapinė miestuose įsikurdavo gyventojams patogiausiose vietose – pagrindinėse miestų aikštėse ar mugių, miesto švenčių, kitų gausiai lankomų renginių sūkuryje. Projektu siekta kuo daugiau Lietuvos gyventojų supažindinti su jų teisėmis ir šalies teisine sistema, paskatinti daugiau domėtis teisės pagrindais, išmokti savarankiškai susirasti reikiamą teisinę informaciją.
„Projektas parodė, kad Lietuvos žmonės tikrai noriai kreipiasi teisinės informacijos, gavę tokią galimybę. Labiausiai juos domina kasdienio gyvenimo problemos, susijusios su darbo ar šeimos teisė. Pastebėjome, kad dažnai žmonės ne tik nežino, kur ieškoti teisinės pagalbos, bet ir apskritai neturi supratimo, kad tokia pagalba jiems priklauso“, – sako J. Bernatonis
Pasikonsultuoti su teisininkais dažniausiai norėjo jauni 30-40 m. asmenys arba pensinio amžiaus žmonės, o aktyviausiai iš visų aplankytų miestų tokia galimybe naudojosi kauniečiai, panevėžiečiai ir Druskininkų bei Mažeikių gyventojai.
Projekto metu konsultacijos buvo teikiamos Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Tauragėje, Druskininkuose, Utenoje, Telšiuose, Molėtuose, Visagine, Ukmergėje ir Kėdainiuose.
Nuoroda: Teisingumo ministerija 2015-10-16