Konferencija „Duomenų apsaugos diena pokyčius pasitinkant“ - Teisės Vartai

Konferencija „Duomenų apsaugos diena pokyčius pasitinkant“

2018 m. sausio 30 d. Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija rengia nemokamą konferenciją 12-osios Duomenų apsaugos dienos proga.

Renginys skirtas vienai iš pagrindinių šių dienų aktualijų – asmens duomenų apsaugos reformai. Šia reforma siekiama teisinį reguliavimą pritaikyti esamai ir būsimai realybei, aktyviai visuomenės veiklai, susijusiai su asmens duomenų tvarkymu skaitmeninėje, elektroninėje erdvėje. Turbūt daugelis jau esate girdėję, o jeigu dar ne, tai puiki proga išgirsti visas naujienas iš pirmų lūpų, kad nuo 2018 m. gegužės 25 d. asmens duomenų apsaugos laukia nemaži pokyčiai. Visose Europos Sąjungos valstybėse narėse, tarp jų ir Lietuvoje, bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Konferencijoje laukiame visų, kas domisi asmens duomenų apsauga – tiek kiekvieno eilinio žmogaus, tiek viešojo ir privataus sektoriaus atstovų.

Konferencijos dalyviai

Renginyje įžangos žodį tars Lietuvos Respublikos teisingumo ministrė Milda Vainiutė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pavaduotojas Alminas Mačiulis. Renginio vedėjas – profesorius dr. Darius Štitilis. Pranešimus skaitys Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos, Teisingumo ministerijos, Lietuvos duomenų apsaugos pareigūnų asociacijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Infobalt“ atstovai.

Apie Duomenų apsaugos dieną

Siekiant kuo geriau informuoti Europos valstybių narių gyventojus apie asmens duomenų apsaugą, apie šios teisės įgyvendinimą bei atminti Konvencijos dėl asmenų apsaugos ryšium su asmens duomenų automatizuotu tvarkymu pasirašymo datą (1981 m. sausio 28 d.), Europos Taryba pasiūlė būtent Konvencijos pasirašymo dieną – sausio 28-ąją – paskelbti Europos duomenų apsaugos diena.

Ši diena pirmą kartą buvo paminėta 2007 m., o 2018 metais duomenų apsaugos diena minima 12-ąjį kartą. Lietuva nuo pat pradžių prisidėjo prie šios iniciatyvos, kuria siekiama kelti Europos piliečių informuotumą apie asmens duomenų ir privatumo apsaugos problemas bei jų teises ir atsakomybes šioje srityje.
Ši diena pradėta minėti Europos Sąjungos valstybių narių iniciatyva ir iš pradžių vadinta Europos duomenų apsaugos diena, tačiau pamažu tai tampa pasauliniu reiškiniu. Ši diena minima ir kitose Europos valstybėse, taip pat ją švenčia tokios valstybės kaip Jungtinės Amerikos Valstijos, Kanada, Indija ir kt., taigi, Europos duomenų apsaugos diena tapo Duomenų apsaugos diena.

Trumpa renginio informacija

Data: 2018 m. sausio 30 d.
Laikas: 9–14 val.
Vieta: „Didžioji salė“, Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmai, Gedimino pr. 11, Vilnius.
Organizatoriai: Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, partnerė Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija
Registracija: renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija iki sausio 22 d. šiuo adresu https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfh3GpgezzQFf3Xk0K9znlbhZbcrS-1b4arNmMiaZ4UjcVEYw/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link
Kilus klausimų susisiekite el. p. registracija@ada.lt 
Patekti į Vyriausybės rūmuose vykstančią konferenciją bus galimybė iš anksto užsiregistravus ir vietoje pateikus asmens tapatybės dokumentą

 

Naujienlaiškiai
Informacija