Advokatų kainos | Nuo 20 iki 300 EUR už val. - Teisės Vartai

Advokatų kainos

Advokatų kainosAdvokatų kainos gali būti skirstomos į 2 grupes:

(i) valandinis atlygis (skaičiuojamas už kiekvieną advokato darbo valandą);

(ii) konkretus iš anksto sutartas atlygis (konkreti pinigų suma už konkrečias advokato paslaugas).

Koks advokato paslaugų įkainių tipas bus taikomas klientui, priklauso nuo paties advokato ir/arba advokato ir jo kliento susitarimo.

Klientas visada bus suinteresuotas mokėti advokatui konkrečią iš anksto sutartą sumą už atliktas paslaugas, negu valandinį atlyginimą, kadangi konkreti pinigų suma įneša daugiau apibrėžtumo ir aiškumo į advokato ir kliento santykius. Valandinis atlyginimas dažnai gąsdina klientus, nes yra baimė jog susikaupusi pinigų suma gali viršyti kliento tam skirtą biudžetą. Patys advokatai pripažįsta, kad, nustatydami savo kainą, vadovaujasi tik vienu – protingumo kriterijumi.

Nuo 20 EUR iki kelių tūkstančių

Advokatų valandinio atlygio dydis apytiksliai svyruoja nuo 20 Eur iki 300 Eur ir daugiau už valandą. Kalbant apie konkretų iš anksto sutartą atlyginimą, galima patekti tokių pavyzdžių, už ieškinio surašymą I instancijos teisme – 200 Eur, už atstovavimą santykiuose su valstybės institucijomis – 500 Eur, dokumentų parengimas ir atstovavimas Lietuvos Aukščiausiame Teisme – 1500 Eur ir pan. Įkainio dydis dažniausiai priklauso nuo advokato kompetencijos, patirties, žinomumo, bylos sudėtingumo ir t.t. Jeigu jau nusprendėte kreiptis į advokatą, paprastai pirmoji konsultacija Jums nieko nekainuos, o vėliau bus pradedama taikyti sutartas mokestis. Tačiau kaip ir buvo paminėta, visos advokato paslaugų teikimo sąlygos priklauso nuo paties advokato ir/ar jo susitarimo su klientu.

Visuomenės noras būtų, kad ir advokato paslaugos būtų pigesnės, bet reikia suprasti, jog advokatai veikia individualiai, jiems reikia sumokėti mokesčius nuo gaunamų pajamų, išlaikyti darbuotojus, kontorą, dengti kitas išlaidas. Nereikėtų manyti, kad visas advokato uždirbtas honoraras atitenka jam – didžioji pajamų dalis skirta visai kitiems tikslams.

Advokatų kainos manęs nedomina – noriu nemokamai!

Kalbant apie nemokamą teisinę pagalbą, galima pridurti, kad 2000 metais įsigaliojęs Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas suteikė teisę pasinaudoti advokatų teisinėmis paslaugomis kiekvienam piliečiui. Tačiau nemokamai galima gauti tik pirminę teisinę pagalbą, kurią sudaro trumpa teisininko konsultacija. Antrinė teisinė pagalba priklauso tik socialiai remtiniems asmenims. Jie įgyja teisę į advokatą, kuris gintų juos teisme.
advokatų kainos

Naujienlaiškiai
Informacija