Seime bus diskutuojama apie Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimą - Teisės Vartai

Seime bus diskutuojama apie Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo įgyvendinimą

images (9)

Rytoj, lapkričio 25 d., Seimo Konstitucijos salėje įvyks apskritojo stalo diskusija „Lietuva pasaulyje: Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui treji metai“. Pradžia – 10 val.

Lapkričio 25-oji pasaulyje minima kaip Tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Šią dieną kiekvienais metais pradedama tarptautinė „16 dienų be smurto prieš moteris“ kampanija, kuri baigiama gruodžio 10-ąją – Tarptautinę žmogaus teisių dieną.

 

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas Lietuvoje įsigaliojo 2011 m. gruodžio 15 d. Šiame įstatyme buvo įtvirtinta nuostata, kad smurtas artimoje aplinkoje yra žmogaus teisių ir laisvių pažeidimas ir dėl jo žalos visuomenei priskiriamas prie visuomeninę reikšmę turinčių veikų. Įsigaliojus įstatymui paaiškėjo itin dideli šios veikos mastai. Tačiau įstatymas ne visada įgyvendinamas efektyviai ir tai ypač kelia pavojų aukai. Auka, žinodama, kad ją gina įstatymas, drąsiau praneša apie smurto atvejus. Tačiau, jei po pranešimo nėra tinkamai įvertinama smurto grėsmė ir nesiimama apsaugos priemonių, nuo smurto nukentėjusiam ir įskundusiam smurtautoją asmeniui sukeliamas dar didesnis pavojus.

Diskusijos metu bus aptartos įstatymo įgyvendinimo sėkmė ir problemos, aptarta Austrijos geroji patirtis kovojant su smurtu artimoje aplinkoje, taip pat įvertinta stiprios lyčių lygybės politikos reikšmė šeimos gyvenimui be smurto.

Diskusiją organizuoja: Seimo Žmogaus teisių komitetas, Vilniaus moterų namai, koalicija „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės“.

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas Seimo interneto svetainėje.

 

Apskritojo stalo diskusijos programa

Nuoroda: LR Seimas

 

 

Naujienlaiškiai
Informacija