Advokatų kontoros Kaune - Teisės Vartai

Advokatų kontoros Kaune

advokatų kontoros KauneŠiuo metu į Lietuvos praktikuojančių advokatų sąrašą yra įrašyta apie 2 130 advokatų – t.y. 73,83 advokatai tenkantys 100 000 gyventojų. Nagrinėjant advokatų pasiskirstymo šalies viduje 2016 m. duomenis, Kaune minėtu laikotarpiu teisines paslaugas teikė 14 proc. (281) visos Lietuvos advokatų. Tai ne tik antras pagal dydį Lietuvos miestas, bet ir antras pagal turimų advokatų kiekį. Kauną šiuo aspektu lenkia tik Vilnius (1288 advokatai).

Kauno mieste gyvena apie 295,5 tūkst. gyventojų, čia veiklą taip pat vykdo ne mažai užsienio bei vietinių bendrovių, todėl Kauno advokatų kontorų teikiamų paslaugų kokybė ir profesionalumas pasižymi aukštu lygiu. Remiantis dviejų žymiausių bei didžiausią autoritetą turinčių tarptautinių teisės žinynų „Chambers Europe“ ir „The Legal 500“ 2017 m. sudarytais Lietuvos advokatų kontorų reitingais, Kauno advokatų kontoros minėtuose žinynuose nebuvo reitinguotos, išskyrus advokatų kontorą Magnusson, kuri paslaugas teikia tiek Kaune, tiek Vilniuje. Taip yra, matyt, todėl, kad advokatų kontoros Kaune paslaugas teikia daugiau vietiniam verslui bei gyventojams, o su dideliais tarptautiniais projektais bei tarptautinėmis įmonėmis darbų nepasitaiko tiek daug.

Be advokato pagalbos dažniausiai neįmanoma efektyviai ir tinkamai išspręsti kilusių ginčų ar įvairių teisinių problemų, tinkamai interpretuoti ir pritaikyti teisės aktų ar tinkamai surašyti teisinio pobūdžio dokumentų, o ką jau kalbėti apie atstovavimą teismuose.

Taigi į advokatą visada verta kreiptis, kai:

(i) norite ar ketinate sudaryti ir pasirašyti teisinio pobūdžio dokumentus, pavyzdžiui sutartis, kitus sandorius. Šiuo atžvilgiu advokatai galės padėti bei patarti, kokias sandorių sąlygas numatyti, ko vengti, kokius saugiklius ar atsakomybę taikyti;

(ii) kreipiatės į teismą ar kitas teisėsaugos institucijas ir reikia parengti procesinius dokumentus (ieškinius, atsiliepimus ir pan.);

(iii) einate į tam tikras valstybines institucijas ginti savo teisių, dalyvaujate derybose, yra reikalingos tam tikros teisinio pobūdžio žinios, informacija ar konsultacija.

Reikia advokatų kontoros, bet kaip ją pasirinkti?

Renkantis advokatą visada reikia pasidomėti, kokioje srityje jis specializuojasi, jo interesų sritimis bei teisiniu stažu. Dažnai advokatai ar advokatų kontoros Kaune specializuojasi tik į vienoje ar keliose teisės srityse, todėl  visada patartina pasidomėti ar advokatas, yra turėjęs panašių bylų, ar yra ruošęs tokio pobūdžio teisinius dokumentus ir pan.

 

Naujienlaiškiai
Informacija