Darbo pasiūlymai teisininkams | Alga iki 3700 Eur - Teisės Vartai

Darbo pasiūlymai teisininkams

darbasKasmet darbo rinką užpūsta studijas baigę absolventai. Tačiau metai iš metų kartojasi ta pati tendencija, kai didžiąją dalį ieškančiųjų darbo sudaro teisininkai. Remiantis Lietuvos darbo biržos duomenimis, teisininko profesija nepatenka į šiuo metu paklausių profesijų sąrašą. Taigi, darbo pasiūlymai teisininkams. Juos analizuojant, rinkoje matosi aiški tendencija, kad darbo pasiūlymų teisininkams yra pakankamai mažai, pagrindiniai teisininkų ieškantys darbdaviai yra advokatų kontoros, notarų biurai, antstolių kontoros bei įmonės. Pagrinde ieškomi advokatų padėjėjai, notarų padėjėjai, antstolių padėjėjai bei įmonių teisininkai. Esminis šių darbo pasiūlymų bruožas ir tai, kad šie pasiūlymai yra peržiūrimi po vieną ar net kelis tūkstančius kartų. Vadinasi ieškančių teisinio darbo asmenų skaičius šimtais procentų viršija rinkoje esančių darbo pasiūlymų skaičių. Taip pat matoma ryški tendencija, kad lengviau teisinį darbą randą 3-5 metų tiesinio darbo patirtį turintys teisininkai.

Neturiu patirties… Ką daryti?

Patirties neturintiems asmenims dažniausiai siūloma atlikti tik teisinę praktiką. Iš vienos pusės tai nėra blogai, nes dažnai atlikę praktiką, perspektyvūs jaunieji teisininkai lieka dirbti pas pasirinktą darbdavį ir kopia karjeros laiptais. Kad netektų nusivilti darbo paieškomis, visuomet yra rekomenduojama pradėti praktikuotis ir įgyti teisinės patirties jau studijų metais. Vertinant Vilniaus universitetą ir Romerio universitetą baigusių absolventų statistiką, pastebima, kad universitetuose teisę baigusiųjų asmenų įsidarbinimo lygis yra labai aukštas ir, ko gero, vienas aukščiausių iš visų socialinius mokslus baigusių absolventų. Dauguma paskutinio kurso teisės studentų yra dirbantys.

Teisininkai iš kitų mokymo įstaigų

Kalbant apie kitų mokymosi įstaigų absolventus, situacija yra šiek teik sudėtingesnė. Ši situacija susidaro, galbūt, todėl, kad darbdaviai už tą patį atlyginimą turi galimybę darbuotojus rinktis iš universitetų studentų, kurių išsilavinimas, kaip taisyklė yra laikomas prestižiniu. Taip pat didesnė problema yra su jau ilgametę patirtį turinčiais teisininkais, kurie taip pat patenka į ieškančių asmenų sąrašus, šių asmenų atžvilgiu pastebimos sudėtingesnės persikvalifikavimo, teisinių naujovių perėmimo ir prisitaikymo prie sparčiai besikeičiančių rinkos sąlygų, galimybės. Minėti asmenys sudaro didžiąją, ieškančiųjų teisinio darbo, dalį.

Teisininkų atlyginimai

Teisės srities darbuotojų atlyginimai svyruoja nuo 360 Eur iki 3700 Eur, o vidurkis yra apie 850 Eur. Advokatai vidutiniškai uždirba apie 1449 Eur, teisininkai – 836 Eur, palyginimui dar galima pateikti teisėjo padėjėjo atlyginimą – 630 Eur. Kaip matome atlyginimų pokytis yra pakankamai ne mažas, atlyginimų dydis puikiai atspindi teisininkų kvalifikacijos lygį – geresnis specialistas uždirba daugiau.

Paklausa

Bendraujant su teisininkais, kurie pakankamai dažnai ieško darbuotojų, pastebima, kad nuomone, kad: „teisininkų pasiūla rinkoje yra per didelė, tačiau gerų teisininkų labai trūksta“. Tai suponuoja išvadą, kad nepakanka viena fakto, jog asmuo turi reikiamą išsilavinimą, ieškant darbo labai didelę reikšmę turi darbuotojo turimi įgūdžiai ir žinios, noras tobulėti bei gebėjimas adekvačiai įvertinti, ką darbuotojas gali pasiūlyti savo darbdaviui.

darbo pasiūlymai teisininkams

Darbas teisininkui ⇐ daugiau apie tai.

Darbo pasiūlymai teisininkams:

Klientų paieška

 

Naujienlaiškiai
Informacija