Vairuotojo pažymėjimas prilygintas asmens tapatybę patvirtinančiam dokumentui - Teisės Vartai

Vairuotojo pažymėjimas prilygintas asmens tapatybę patvirtinančiam dokumentui

Vairuotojo pažymėjimasLR Seimas pritarė, kad vairuotojo pažymėjimas būtų prilygintas asmens tapatybę patvirtinančiam dokumentui – pasui ar asmens tapatybės kortelei

Fizinių asmenų tapatybė nustatoma pagal jų pateikiamus asmens dokumentus. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, dokumentai, skirti asmens tapatybei nustatyti, yra Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė ir tarnybinis pasas.

Kaip skelbiama Seimo pranešime spaudai 2014-04-24 Seimas pritarė Liberalo Remigijaus Šimašiaus siūlymui, numatančiam, kad naujojo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimai Lietuvoje taip pat būtų laikomi asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

„Vairuotojo pažymėjimas Lietuvoje turėtų būti lygiavertis dokumentas pasui ar asmens tapatybės kortelei. Technologijos sparčiai žengia į priekį, todėl reikėtų jau šiandien pasinaudoti jų privalumais. Naujo pavyzdžio pažymėjimas turėtų būti pripažįstamas ir siekiant gauti įvairias paslaugas. Pataisų tikslas – užtikrinti, kad žmonėms su savimi nereikėtų nešiotis ar automobilyje turėti visos šūsnies dokumentų“, – sako įstatymo pataisų autorius Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys R. Šimašius.

Įstatymo pataisomis taip pat siūloma įtvirtinti, kad vairuotojai transporto priemones tikrinantiems pareigūnams vietoj vairuotojo pažymėjimo galėtų pateikti ir asmens tapatybės kortelę arba pasą. Siekiant sumažinti vairuotojams privalomų vežiotis dokumentų skaičių, atsisakoma reikalavimo pareigūnams pateikti privalomosios techninės apžiūros dokumentą.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2005 m. lapkričio 1 d. Lietuvoje išduodami tik Europos Sąjungos reikalavimus atitinkantys naujos kartos vairuotojo pažymėjimai, kurie turi polikarbonatinį sluoksnį ir kuriuose asmens atvaizdas, parašas bei kiti duomenys įrašomi naudojant lazerinio graviravimo įrangą.

Šaltinis: www.lrs.lt

 

Griežtai draudžiama www.teisesvartai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti www.teisesvartai.lt medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.teisesvartai.lt kaip šaltinį.

 

 

Naujienlaiškiai
Informacija