Seimas patvirtino Rimvydo Norkaus kandidatūrą į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkus - Teisės Vartai

Seimas patvirtino Rimvydo Norkaus kandidatūrą į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkus

rimvydas norkusŠiandien Lietuvos Respublikos Seimas patvirtino Rimvydo Norkaus kandidatūrą į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkus.  

„Dėkoju ne už postą, o už suteiktą galimybę tobulinti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo veiklą“, – pažymėjo kandidatas kreipdamasis šiandien į Seimo narius. 

Pasak R. Norkaus, savo profesinį gyvenimą jis yra atidavęs teismams, o mokslinė  veikla  visada buvo greta praktinės. „Aukščiausiajame Teisme teisėju dirbu neseniai, pagal amžių esu vienas jauniausių šio Teismo teisėjų. Dėkodamas Respublikos Prezidentei už pasitikėjimą noriu pabrėžti, kad šias pareigas priimu ne kaip įvertinimą ar paskatinimą, juo labiau ne kaip privilegiją, bet kaip iššūkį, dėl kurio jaučiu didelę atsakomybę.“, – pabrėžė teisėjas.

R.Norkus teismų sistemoje dirba jau 15 metų. Jis yra ėjęs Apeliacinio teismo teisėjo pareigas. 2013 m. kandidatas dirba Aukščiausiojo Teismo teisėju.

Iki paskyrimo teisėju R. Norkus dirbo Aukščiausiojo Teismo Teisės tyrimų ir apibendrinimo departamento direktoriumi, 2003-2009 m. ėjo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko patarėjo ir Teismų praktikos departamento direktoriaus pareigas. Taip pat R. Norkus 1999-2003 m. dirbo Apeliaciniame teisme konsultantu bei šio teismo pirmininko ir Civilinių bylų skyriaus pirmininko patarėju. Nuo 2003 m. R. Norkus dirba ir pedagoginį darbą, yra teisės profesorius.

Teisėjas yra baigęs teisės studijas Vilniaus universitete, daktaro laipsnį įgijo Mykolo Romerio universitete. Taip pat yra studijavęs Vokietijos Brėmeno ir Kylio universitetuose, atlikęs mokslinius tyrimus Šveicarijos Lozanos, Vokietijos Bonos, Hamburgo Makso Planko ir Didžiosios Britanijos Oksfordo universitetuose.

Teisininkas moka anglų, vokiečių, rusų, lenkų ir prancūzų kalbas.

Pagal Konstituciją, Aukščiausiojo Teismo pirmininką iš paskirtų šio teismo teisėjų skiria Seimas Respublikos Prezidento teikimu, patarus Teisėjų tarybai. Aukščiausiojo Teismo pirmininkas skiriamas 5 metų kadencijai.

 

Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo internetinėje svetainėje http://www.lat.lt

 

 

Naujienlaiškiai
Informacija