Vilniaus advokatai - Teisės Vartai

Vilniaus advokatai

vilniaus advokataiKaip jau buvo minėta ankstiniuose mūsų straipsniuose Vilniaus advokatai pasižymi itin aukštu kokybės ir profesionalumo lygiu. Aukštą profesionalumo ir paslaugų kartelę lemia ne tik tai, jog Vilnius yra Lietuvos sostinė, bet ir tai, kad Vilniuje yra fiksuojamas didžiausias gyventojų skaičius, sostinėje veiklą taip pat vykdo daug tarptautinių bei vietinių bendrovių. Vilniuje teisines paslaugas teikia didžiausios Lietuvos advokatų kontoros, žinomos ne tik Baltijos šalių, bet ir pasauliniu lygiu.

Lietuvos lyderiai

Remiantis dviejų žymiausių bei didžiausią autoritetą turinčių tarptautinių teisės žinynų „Chambers Europe“ ir „The Legal 500“ 2017 m. sudarytais Lietuvos advokatų kontorų reitingais, Lietuvos lyderiaujančios kontoros yra „Ellex“, „Sorainen“, „Cobalt“ ir TGS Baltic. Visos minėtos advokatų kontoros savo veiklą vykdo Vilniuje. Advokatų kontoras sudaromuose reitinguose vertinamos 9-iose teisės srityse (bankininkystė, ginčai, energetika, nekilnojamasis turtas, darbo teise ir t.t), kiekvienoje minėtoje srityje yra  įvardijamos geriausios advokatų kontoros. Kontoros yra reitinguojamos nuo 1 iki 3 vietos, ta pačia vieta gali dalintis kelios kontoros. Lietuva kol kas neturi savo vidinės teisininkų reitingavimo sistemos, todėl tenka remtis tarptautiniais duomenimis. Verta atkreipti dėmesį, kad tam tikrose specifinėse kategorijose (teisės srityse), pavyzdžiui, intelektinės teisės, transporto teisės ir pan., tarp lyderių yra ir mažesnių, konkrečiose teisės srityse besispecializuojančių Vilniaus kontorų.

Vilniaus kontoros

Reikėtų nepamiršti ir to, kad  kasmet Vilniuje susikuria naujos ambicingos teisininkų kontoros, kurios šiai dienai dėl teisės žinynų reitingavimo specifikos nėra reitingų viršūnėse ar apskritai reitinguojamos, tačiau minėtos kontoros nuolat auga, tobulėja ir didina konkurenciją pirmaujančioms kontoroms.

Advokatai sostinėje

Šiuo metu sostinėje 100 000 gyventojų tenka apie 242 advokatai Vilniuje, o tai palyginus gerokai viršija šiaurės Europos šalių, tokių kaip Norvegija ir Danija, pirmaujančių pagal advokatų skaičių, tenkantį 100 000 visos šalies gyventojų, vidurkį. Iš 2130 teisines paslaugas teikiančių advokatų, Vilniuje dirba daugiau nei pusė – 66 proc. (1 288 advokatai). Vilniaus advokatai ir didelis atotrūkis tarp sostinės ir kitų miestų rodo, kad Vilniuje paslaugas teikia daugiausiai kvalifikuotų teisės specialistų, skirtingai nei kituose Lietuvos regionuose. Taip yra todėl, kad kiti regionai finansiniu, demografiniu ir verslo lygių smarkiai atsilieka nuo sostinės.

 

Naujienlaiškiai
Informacija