Lietuvos advokatai - Teisės Vartai

Lietuvos advokatai

Lietuvos advokataiVertinant advokatų paslaugas, Lietuvos advokatai turėtų būti auditorija, kurią reikėtų skaičiuoti.. Jų skaičiaus, tenkančio 100 000 gyventojų Baltijos regione ir Šiaurės Europos šalyse. Lietuva pagal 100 000 gyventojų tenkančių advokatų skaičių patenka į lyderiaujančių Europos valstybių trejetuką.

Pirmąsias vietas užima Norvegijos Karalystė (138 advokatai tenka 100 000 gyventojų) ir Danijos Karalystė (107,5 advokatai tenka 100 000 gyventojų), Lietuva savo ruožtu patenka į trečiąją vietą, turėdama 73,83 advokatus 100 000 gyventojų. Viso regiono atžvilgiu Lietuva lenkia Latviją (68,57 – 100 000), Estiją (58,47 – 100 000), Švediją (57,77 – 100 000) bei Suomiją (36,46 -100 000). Atrodytų, kad minėti skaičiai suteikia Lietuvai pranašumą kitų valstybių atžvilgiu, tačiau taip nėra, nes didėlis advokatų skaičius ne būtinai reiškia geresnę padėtį šioje srityje. Visada būtina vertinti kelis kriterijus – tai teisinių paslaugų kokybę bei teisinių paslaugų pasiekiamumą.

Kalbant apie teisinių paslaugų kokybę ir pasiekiamumą, natūraliai atsiranda rizika, kad didelis advokatų skaičius gali paveikti advokatų konkurencingumą, dėl ko sumažės advokatų įkainiai ir tiesiog advokatai praras interesą kelti savo kvalifikaciją ir tobulinti savo žinias. Aišku, dėl mažesnių įkainių ir didesnio advokatų  skaičiaus, jų teikiamos teisinės paslaugos taptų labiau prieinamos didesniam vartotojų ratui. Kiekvienu atveju galima įžvelgti savų pliusų bei savų minusų, tačiau reikia pripažinti, kad profesionalios ir kokybiškos teisinės paslaugos negali kainuoti pigiai, kadangi jos ne tik apsaugo nuo ateityje galimų ginčų, bet ir sukuria pridėtinę vertę.

Verta konstatuoti, kad nors ir turi būti didinamas teisinių paslaugų prieinamumas visuomenėje, tačiau tai reikia daryti protingai ir su saiku, nepakenkiant teisinių paslaugų kokybei.

Advokatą galite rasti bet kuriame Lietuvos kampelyje - Advokatų paieška

Plačiausią advokatų pasirinkimą žinoma rasite didžiuosiuose Lietuvos miestuose:

Teisės Vartai – advokatai Lietuvoje

 

Naujienlaiškiai
Informacija