Vedybų sutartis yra vyro ir moters susitarimas, kuriame šalys nusistato viena kitos atžvilgiu turtines teises ir pareigas santuokos ir ištuokos atveju. Sudarydamos šią sutartį šalys siekia užtikrinti, kad nebūtų prarastas asmeninės nuosavybės teise priklausantis turtas santuokos iširimo atveju, įsipareigojimus vienas kito atžvilgiu santuokos metu, nepilnamečių vaikų išlaikymą ir pan.
Vedybų sutarties rūšys:
Ką sutartyje galiu numatyti?
Kaip ir buvo minėta, papildomai šalys sutartyje gali aptarti tarpusavio išlaikymo klausimus, turto pasidalijimo tvarką ištuokos atveju, vaikų išlaikymo aspektus, šeimos poreikių tenkinimo klausimus ir pan.
Taigi, sutarties šalys gali pasirinkti kažkurią iš aukščiau minėtų trijų turto valdymo formų. Šios formos nebūtinai turi būti nustatomos visam turtui, šalys gali minėtas turto valdymo formas numatyti konkretiems daiktams, ar kiekvienai turto daliai.
Ko sutartyje negaliu numatyti?
Kokia yra sutarties sudarymo tvarka?
Vedybų sutartį ketinantys sudaryti asmenys turi kreiptis į notarą, kuris tvirtina sutartį. Vadovaujantis LR civiliniu kodeksu vedybų sutartis gali būti keičiama ar nutraukiama bendru sutarties šalių susitarimu prieš tai gavus teismo sutikimą. Šiuo atveju teismas patikrina, ar sutuoktiniai, keisdami ar nutraukdami sutartį, nepažeidžia savo kreditorių interesų. Jeigu sutartį nori nutraukti ar pakeisti tik vienas sutuoktinis, šiuo atveju tik teismas gali nutraukti ar pakeisti sutartį.
Griežtai draudžiama www.teisesvartai.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti www.teisesvartai.lt medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.teisesvartai.lt kaip šaltinį.
Sistemos privalumai